V rámci projektu MAP II v ORP Chrudim byla aktualizována databáze neziskových organizací zabývajících se aktivitami s dětmi a mládeží působící v území ORP Chrudim. Prostřednictvím seznamu je možné dohledávat instituce, které nabízí dětem a mládeži v území volnočasové aktivity. Tato databáze byla rozšířena o webové stránky subjektů. V případě, že Vaše nezisková organizace není v seznamu nebo nejsou údaje kompletní, kontaktujte manažery projektu, rádi vaše údaje do seznamu doplníme.

https://www.map2orpchrudim.cz/tvurci-map/seznam-nno-v-oblasti-vzdelavani-a-vychovy

 

V případě, že zvažujete investiční záměr s využitím financování prostřednictví OP VVV nebo prostřednictvím IROP, ale i v případě financování ze zdrojů na národní úrovni, na úrovni kraje a obcí, je nutné doplnit zvažovanou investici do seznamu investičních záměrů a schválit tento záměr Řídícím výborem MAP II ORP Chrudim na nejbližším zasedání ŘV.

Doplněný investiční záměr se všemi požadovanými údaji (viz tabulka) zašlete na adresu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Ke stažení:

Návrh na investiční záměry MAP II.xlsx

 

Zasedn dcho vboru male

 Dne 19.11.2019 ve velkém sále Městského úřadu Chrudim proběhla zasedání Řídicího výboru projektu MAP II v ORP Chrudim a zasedání všech čtyř pracovních skupin. Řídící výbor schválil nové projekty v rámci strategického rámce i další dokumenty. Pracovní skupiny se zaměřily na aktualizaci strategického rámce a na diskusi k nově zahájeným aktivitám v rámci projektu - zejména podpoře nadání u dětí a žáků.

 

 

sec bojanov medialni gramotnost maleS novým školním rokem se opět rozbíhají implementační aktivity projektu MAP II v ORP Chrudim.

Mateřské a základní školy se mohou hlásit na aktivity:
• Povolání pro život – aktivita zaměřená na spolupráci ZŠ a podniků v regionu s partnery -společnostmi Kovolis Hedvikov a Arca Czech z Chrasti, exkurze do těchto podniků
• Mobilní technohrátky v ORP Chrudim – podpora polytechnického a přírodovědného vzdělávání ve spolupráci s Univerzitou Pardubice
• Podpora přírodovědného vzdělávání a čtenářské gramotnosti – exkurze v rámci Geoparku Železné hory ve spolupráci s Vodními zdroji Chrudim, spol. s r.o.
• Inkluze v praxi - sdílení dobré praxe v oblasti inkluze, výjezdy odborníků do škol

Dále jsou v rámci projektu nabízeny i nové aktivity:
• Zdravé stravování – semináře s dětmi a žáky, workshopy s pracovníky školních jídelen na téma zdravé stravování ve spolupráci s Kruhem zdraví z Chrudimi
• Posílení jazykové vybavenost – ve spolupráci s jazykovou školou Zebra pořádání projektovým dnů se zapojením rodilých mluvčích
• Podpora regionální sounáležitosti – edukační programy ve spolupráci s Regionálním muzeem Chrudim

akce v projektu MAP male

V průběhu června proběhly poslední akce v rámci implementačních aktivit projektu MAP II v ORP Chrudim v tomto školním roce - environmentální exkurze s Vodními zdroji
Chrudim, podpora  přechodu mezi stupni vzdělávání na Gymnáziu J. Ressela v Chrudimi a podpora čtenářské gramotnosti ve spolupráci s Domem dětí a mládeže Chrudim.
Všem dětem, žákům i učitelům a pracovníkům ve školství přejeme krásné prázdniny a těšíme se na spolupráci v příštím školním roce. 
 
 
 
Exkurze vodni zdroje male
Během jara už v rámci projektu MAP II v ORP Chrudim proběhlo 5 exkurzí ve spolupráci s Vodními zdroji Chrudim v rámci environmentálního vzdělávání. Výjezdů se zúčastnili žáci ZŠ Dr. Peška a ZŠ U stadionu z Chrudimi, ZŠ Nasavrky, ZŠ Morašice a ZŠ Seč.

 

 

 

 

 

Dne 24.4.2019 proběhlo druhé zasedání Řídicího výboru MAP II v ORP Chrudim. Členové Řídicího výboru byli informováni o průběžném plnění cílů projektu, stavu implementačníchaktivit a zapojení škol do těchto aktivit. Zároveň 24.4.2019 zasedaly pracovní skupiny, hlavní náplní bylo zhodnocení postupu průběžné aktualizace strategického dokumentu Místní akční plán vzdělávání v ORP Chrudim a diskuse k Ročnímu akčnímu plánu, který bude specifikovat aktivity na další období realizace projektu.

 

 

Mobilni technohratky ZS Prachovice male

Dne 1.4.2019 proběhly další mobilní technohrátky v ZŠ Práchovice.

 

 

 

 

zs malik treti technohratky male28.2. proběhly na ZŠ Dr J. Malíka v Chrudimi již třetí technohrátky. Lektoři z Univerzity Pardubice s vybranými studenty nejvyšších ročníků diskutovali o otázkách z oblasti chemie, biologie nebo genetiky.

 

 

 

 

setkani pracovnich skupin 2019 02 26 maleVe středu 26.2. se sešly v příjemné atmosféře Pracovní skupiny MAP II ORP Chrudim. Členové skupin projednali společně a následně i ve skupinách aktualizaci analytické části strategického dokumentu Místní akční plán ORP Chrudim a naplánovali další aktivity pracovních skupin.

 

 

 

 

lidmila pekarova male25. 2. 2019 proběhla ve Velkém sále Regionálního muzea v Chrudimi přednáška paní doktorky Lidmily Pekařové na téma: Autorita učitele a kázeň, osobnost učitele a žáka, vztah rodiny a školy. Ze strany pedagogů základních a mateřských škol, pracovníků v oblasti vzdělávání ale i rodičů byl o akci velký zájem.

 

 

 

 

ms restoky druhe technohratky male14. 2. proběhly druhé Mobilní technohrátky v MŠ Řestoky. Akci organizovali lektoři z Univerzity Pardubice a znovu slavila velký úspěch jak u dětí, tak u pedagogů.

 

 

 

 

 

sec bojanov medialni gramotnost male14.2. Proběhly v ZŠ Seč a ZŠ Bojanov workshopy s žáky a pedagogy na téma mediální gramotnost.

 

 

 

Prvni setkani reditelu akce maleDne 21. 11. 2018 proběhlo první setkání ředitelů a zástupců mateřských a základních škol ORP Chrudim na Městském úřadě v Chrudimi.

Zástupcům škol byly představeny implementační aktivity a jejich zapojení do projektu.

Děkujeme všem za účast a těšíme se na další setkání.

 

 

 

Bajky v zahradach akce maleDne 5. 11. 2018 se v Mateřské škole v Řestokách uskutečnila akce Bajky v zahradách pod názvem O Myších.

Děti se na akci ve venkovních prostorách školy mohly seznámit s příběhy o myších a událost se díky přízni počasí opravdu povedla.

Děkujeme pořadatelské školce a Městské knihovně Chrudim za skvělou přípravu a organizací a za účast učitelkám a zájemcům z dalších škol nebo institucí a doufáme, že na akci načerpali inspiraci.

 

 

 

Prvni jednani RV MAPDne 26.9. 2018 proběhlo první zasedání Řídicího výboru projektu MAP II. Členové byli seznámeni se základními parametry projektu a schválili všechny základní dokumenty projektu.